,,Dajmy dzieciom korzenie i skrzydła: korzenie – poprzez pielęgnowanie tradycji i wartości ważnych dla rodziny, a skrzydła – poprzez wolność poznawania świata, rozwijania zainteresowań i realizowania marzeń.” ~ M. Montessori

EDUKACJA DOMOWA

Chcąc uszanować indywidualny rytm nauki każdego dziecka, zdecydowaliśmy się na prowadzenie Szkoły Podstawowej Montessori w Oświęcimiu oraz Pracowni dla dzieci z edukacji domowej.

Szkołę charakteryzuje całotygodniowy (5 dni roboczych) cykl nauki zgodnie z zamysłem pedagogiki Marii Montessori.

Natomiast Pracownie dzielą się na:

1️⃣ Pracownię dzieci młodszych (wiek 7- 9 lat, odpowiednik klas 1-3),

2️⃣ Pracownię dzieci starszych (wiek 10 – 14 lat, odpowiednik klas 4-8).

Pracownia dzieci młodszych powstała niedawno, dlatego na zajęcia zapraszamy raz w tygodniu w określony dzień. Pracownia dzieci starszych funkcjonuje przez cały tydzień. To rodzice z dziećmi sami dobierają dni nauki.

W zbliżającym się roku szkolnym 2024/2025 serdecznie zapraszamy do naszych Pracowni:

➡️ dzieci w wieku 7-9 lat (poziom klas 1-3) zapisy cały rok,
➡️ dzieci w wieku 10-13 lat (poziom klas 4-7) zapisy cały rok,
➡️ dzieci w wieku 13-14 (poziom klasy 8) zapisy tylko do sierpnia 2024 r.

Jakie są korzyści płynące z realizowania edukacji domowej w naszej szkole?

✔️ zajęcia raz lub kilka razy w tyg. (praca własna z nauczycielem Montessori oraz zajęcia przedmiotowe, edukacja leśna i kosmiczna);
✔️ uczestnictwo dzieci i rodziców w wyjazdach integracyjnych, krajoznawczych oraz przedmiotowych;
✔️ stały kontakt ze specjalistami z wielu dziedzin wiedzy (w zależności od zainteresowań dziecka);
✔️ fakultety przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty;
✔️ bezpłatny dostęp do płatnych platform edukacyjnych, podręczników i innych materiałów szkolnych;
✔️ zdawanie egzaminów przedmiotowych w przyjaznej atmosferze.

A jakie my mamy korzyści z przyjmowania dzieci z edukacji domowej?

1️⃣ Oprócz tak trywialnych powodów jak poszerzanie zasięgów i popularyzowanie nauki w naszej szkole, jest coś znacznie bardziej imponującego – doświadczamy zderzenia światów, myśli, poglądów dzieci ze szkoły stacjonarnej i dojeżdżającej edukacji domowej.

2️⃣ Poza tym – zgodnie z pedagogiką Marii Montessori – każde dziecko jest jak nieodkrytą wyspą, która fascynuje złożonością w szalenie szerokim zakresie. Dzieci potrafią fascynować się tak różnymi dziedzinami, że często jesteśmy pod wrażeniem ich elastycznego migrowania po świecie nauki.

3️⃣ Stąd najważniejszy powód: praca z dziećmi z różnych światów jest dla nas porywającą przygodą!

Warto dodać, że nasza Szkoła oraz Pracownie Montessori są niepubliczne. Tworzymy ją z pozyskanych środków, stąd został wprowadzony system płatności czesnego. Dzieci z edukacji domowej opłacają wyłącznie dni nauki, które spędzają w naszych Pracowniach.

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu poprzez formularz, mailowo lub telefonicznie.